Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.Murat Gülez Röportajı

Bursaspor.net'in Konuğu Eski Başkanlarımızdan Murat Gülez 

M. Gülez : 22.10.1952 de Bursa’da doğdum.O günden beri Bursa’ da yaşıyorum.Kamil Koç un 2 si erkek olmak üzere toplam 8 torunundan birisiyim.

Bursaspor.net : Röportaj hazırlığı yaparken edindiğim bilgilere Gore 1975 yılında dedeniz vefat ediyor. 

M. Gülez : 1975 yılında dedem vefat etti. Dedem vefat ettiğinde ben 22 yaşındaydım. Ben babamı da 6 yasında kaybetmiştim. Dolayisiyla dedemizin yanında büyüdüğümüz için ona karşı yüksek sevgi ve saygımız vardı. O donemde islerimiz de bir hayli sıkıntılı idi. Biraz gençlik diyelim biraz cesaret diyelim islerin içine girdim ve 1994 yılının sonuna kadar devam ettirdim.1994 ten sonra kız kardeşlerim ve diğer torunlar bayrağı devraldı ve ben esimle birlikte başka islere yöneldim.

Bursaspor.net : Bize biraz eğitim hayatınızdan bahsedebilir misiniz ? Eğitim hayatiniz boyunca Bursa’da mi yaşadınız ? 

M. Gülez : Bursa’ da sırasıyla Setbaşı İlkokulu ve Çelebi Mehmet Ortaokulu’nu bitirdim.Ortaokuldan sonra 1 yıl sureyle Erkek Lisesi’nde okudum. Daha sonra şimdilerde Namık Sezeri olarak bilinen Bursa Kolejinden mezun oldum. 1969 yılında Eskişehir Akademisi’ne girdim ve 1974 yılında mezun oldum.

1963 yılında kurulan Bursaspor’a karşı sempatim vardı. 69 yılında eğitim için Eskişehir’ e gittiğimde Eskişehir şampiyonlukları kıl payı kaçıran çok önemli bir takimdi. Biz de Bursalı arkadaşlarla Eskişehirspor – Bursaspor maçı dışındaki maçlara da giderdik. Fakat 1966 yılında yaşanan olaylar nedeniyle bütün kotu tezahüratlar Bursa üzerine yapılıyordu. O donemi yerinde yaşamış olmamız bizim Bursa ya ve Bursaspor daha fazla bağlanmamıza sebep oldu. 

Bursaspor.net : Genç yaslarda Bursaspor yönetimlerinde görev almaya başladınız ?

M. Gülez : 70 li yılların sonlarında başkanlarımızdan Selahattin Kaya ile çok yakin dostluğumuz oldu. Ben Bursaspor a o donemde üye oldum. Başkanın erken vefatı sonrası bir takim düşüncelerimizi hayata geçiremedik.1980 li yıllarda kulüpten üye kaydı silinme olayları oldu o donemde benim kaydım da silindi. 1981 yılında Cavit Cağlar ile Süleyman Kurtçu arasında tarihi kongrelerden biri yaşandı. Ben seçimlerde Süleyman Kurtçu’nun listesinde yönetici olarak yer alıyordum ama seçimi Cavit Çağlar’ın listesi kazandı. 1985 yılında bu kez Cavit Ağabey’in davetiyle yönetimde görev aldım ve 3 Lig sorumluluğu yaptım. Daha sonra devre arasında Cavit Cağlar yönetimi yerini Kadri Şankaya yönetimine devretti. 15 kişilik Cağlar yönetiminden bir tek ben Şankaya yönetiminde de görevime devam ettim. 3. Lig takımı başarılı bir takımdı ve şampiyonluğa gidiyordu. O takım zaten daha sonra önce 2. lige daha sonra da 1. lige çıkma başarısı gösterdi. Zaman içerisinde Bursaspor’ a çok önemli oyuncular verdi. 

Bursaspor.net : Arşive göz attığımızda daha sonraki süreçte yönetimlerde görev almadığınızı görüyoruz... 

M. Gülez : Bir donem ara verdim. Fakat 1992 yılında bir arkadaş grubuyla Bursaspor’a hizmet vermek üzere çalışmalara başladık.1 yıl kadar gizli çalıştık. Seçime girdik Remzi Cinoglu ile karsılaştık. Kongre görevi bize verdi. Bursaspor’ a Başkanlık etme şerefine nail oldum. 

Bursaspor.net : Lütfen o yıllardan biraz bahsedelim...Çünkü ne zaman Bursaspor’da kongre süreci yaşansa akla ilk gelen güvenilir isim sizsiniz...Yanılmıyorsam bunu o yıllara borçlusunuz ? 

M. Gülez : Şu anda camiada bize karşı böyle bir güven varsa bence bunun kendine has sebepleri var. Öncelikle ben ve arkadaşlarım biz demeyi bildik. Hakikaten samimi ve gerçek duygularla girdik bu ise. Planlı ve programlı bir çalışma sonrasında yönetime talip olduk.Yönetime seçildiğimiz takdirde yapılacak çalışmalar belliydi. Tüm yöneticilerin elinde 6 ay sonra yapılacak toplantıda hangi konuların görüşüleceği vardı. Tüm bunlar 1 yıllık çalışmanın meyvesiydi. Kısa, orta ve uzun vadeli planlar hazırlanmıştı. Bunları uygulamaya geçirdik. Sportif başarıyı sorarsanız Bursaspor benim dönemimde 5. oldu. 

Bursaspor.net : Sizin döneminizdeki 5.lik Bursaspor’a Inter Toto kapısını açtı. Intertoto donemi için neler söyleyeceksiniz ? 

M. Gülez : Evet orda Bursaspor çok önemli bir fırsat yakaladı. Ama bizim arkadaşlar o fırsatı maalesef doğru kullanamadı. Halbuki böyle bir basarinin geleceğinin sinyalleri vardı. Bunlar planlı ve programlı yapılan islerin sonuçlarıydı.Ayrica takimin iskeleti de oturmuştu.Ama arkadaşlar nedense bu fırsatı kullanamadı. Bursaspor o dönemeci alabilseydi belki bugün yaşadığımız 2.lig faciasını yasamadığı gibi hepimizin hayali olan Şampiyon Bursaspor’u yaratmış olurduk. Ben yaşanan her turlu sıkıntıya rağmen bir inancımı koruyorum.Anadolu’dan bir şampiyon çıkarsa o mutlaka Bursaspor olacak.Bu inancımı korumamın kendine has sebepleri var. 

İslerim dolayısıyla Anadolu’yu çok iyi bilirim. Hiçbir kentte Bursa’daki tarihsel zenginlik yok. Ama bunu laf olsun beri gelsin diye söylemiyorum. Bursa Osmanlı’nın ilk başkenti bu nedense unutuluyor. Dahası Bursa sanayi şehri ve Anadolu’daki tüm vilayetlerle is yapar durumda. Dolayısıyla Anadolu bir şekilde Bursa’dan nemalanıyor. Bursa tüm Anadolu’nun sempatisini kazanmış durumda.Hatta bu durum Intertoto zamanında bu zirveye çıkmıştır.Bunu sizlerde bizzat yasamışsınızdır.Intertoto maçları sırasında bir is münasebetiyle Aydın’da idim.Zannediyorum Aydın şehrinin yaklaşık %15’i falan Bursasporlu olmuştu. 

Ayrica Celal Dogan’dan Ilhan Cavcav’a kadar hicbir kimsenin arkasinda bulamadigi taraftar var Bursa’da...Ben Bursaspor’un 200 bin civarinda siki bir taraftar topluluguna sahip oldugunu dusunuyorum. Bir de Bursasporlu olmayan Bursa halkinin sempatisini kazanabilmek icin gerekli calismalarin dusunuyorum. 

Bursaspor.net : 1993 yilinda kurdugunuz yonetim ciddi bir calisma sonrasinda olustu.Yonetiminizdeki bazi isimlerle daha once yonetimlerde birlikte yeralmissiniz.Mesela Aydin Cokozler ile tarihsel bir baginiz oldugunu gorebiliyoruz arsive goz attigimizda. Sizin getirdiginiz bir takim isimler ise Bursaspor ile yonetimsel acidan ilk kez tanisan isimler.Getirdiginiz isimler daha sonra uzun yillar Bursaspor yonetimlerinde gorev aldilar.Bunlardan bir cogu halen camia tarafindan kabul goren guvenilir isimler. 

M. Gülez : Kurdugumuz yonetim bir mozaikti.Bir kisim arkadas Orhan Ozselek’in idare heyetinden devam eden arkadaslardi.Bir kismi da benim getirdigim arkadaslardi.Bu bir olusumdu.Bu arada cok onemli bir nokta su...Benim bir yil boyunca yonetimmiscesine calistigim arkadaslarimdan sadece ve sadece Aydin Cokozler yonetimde gorev aldi.Diger arkadaslarim birer isimsiz kahraman olarak calismalara devam ettiler. 

Bursaspor.net : Bu isimsiz kahramanlari paylasmak istermisiniz ? 

M.Gulez : Elbette isterim. Bulent Kutlar, Ramiz Senturk,Ali Gelenbe,Ismail Kemankas,Basri Ukuser,Sinan Bur, Irfan Rubaci vs...Bursaspor’u seven insanlardi.Benim arkadas cevremdi. Dolayisiyla dogrulari cok kolay soyleyebilecek bir insanlardi.Biz her P.tesi sanki yonetimmiscesine toplandik ve 1 yil boyunca calistik.

Bir ayrinti daha soyleyeyim size.Ben her Sali gunu de saat 13:30 Ozhan Canaydin’in yanina gidip bu calismalarimizi gozden gecirdim.Herkes Ozhan Agabey ile ilgili yorum yapar ama kendisi hakikaten iyi bir Bursali ve Bursasporludur. Ben kendisiyle Bursaspor’da basketbol da oynadim.Kendisini halen severim ve sayarim.Bana bircok dogruyu gostermistir ve o donemde Galatasaray Kulubu’nu bize acmistir.Sampiyonlar Liginin `S` si konusulmazken Sampiyonlar ligine hazirlanan Galatasaray Kulubu’nun calismalarini bize acmistir. 

Bursaspor.net : Sizin kurdugunuz yonetim sizden sonra Huseyin Silahci yonetimine donustu.Bu neden kaynaklandi tamamen sizin ozel hayattinizdan kaynaklanan sebeplermiydi?

Bir saglik sorunu yasadim.Ama doktorlarin uyarisina ragmen basladigim isi bitirme inancina ve gururuna sahip oldugum icin devam ettim.Daha sonrasinda da ben birtakim seyleri sezdim.Ama burda bir kisiyi kastetmiyorum genel bir anlayistan soz ediyorum. Bu yoneticilik nasil bir seydir hala cozmus degilim.Yonetimde gorev aldiktan bir zaman sonra bir takim tuhaflasma oluyor ve nedense insanlar dogrulari gormeyi arzu etmiyor.Herkes teknik direktor oluyor.Zaten kulupler icinde tehlike iste burada basliyor.Bizim yonetimde teknik konulardan bahsetmek yasakti.Ben futbol oynadim.Anladigimi da dusunurum.Gozumde vardir.Ama buna ragmen hicbir zaman teknik konusmamisimdir. Duyan yok.

Arkadaslar basladilar sikilmaya.Sol acik nasil oynadi ? Yok santrafor neden ordan kacti ?4-4-2 , 4-5-1................ Halbuki yoneticilerin yapmasi gereken kendi malini korurcasina ama kendi fabrikasiyla karistirmadan kulubu yonetmektir

Bir de islerimizin bozuldugunu hissettim.Arkadaslarin da bir arayis icerisinde olduklarini hissedince faydali olamayacagimi dusundum ve biraktim.Halbu ki o donemde onemli bir projem vardi madem yeri geldi soyleyeyim... Bana o zaman donemin Anap Il Baskani Ibrahim Yazici geldi.Ibrahim Yazici’nin o baskanken biz Hakan Sukur u getirdigimiz icin bana bir guveni vardi. Ibrahim Bey senin projelerin var biliyorum dedi.Ibrahim Yazici’nin da daha evvel yaptigi bir tarihi hata nedeniyle Bursaspor ile ilgili olarak adi yipranmistir.

Bursaspor.net :Nedir o hata ? Yeri gelmisken acabilirmiyiz ?

M. Gülez : Sampiyon olan 2.Lig takimini satti gorunmustur.Tarihsel bir hatadir.Bircok insanin emek verdigi bir takimdi...Madem yeri geldi..Konuyla ilgili bir animi anlatayim... 

Bir yaz aksami ben de Kursunlu da iken Ibrahim Bey beni Kursunlu daki yazligina cagirdi.Gittim.Baktim orada bir yonetim kurulu toplantisi var.Yilmaz Gokdel Hoca ve yoneticiler biraradalar. Ibrahim Bey in bana karsi inanci oldugu icin dedi ki Murat Gulez sana gore 1.lig takiminda bu takimdan kim oynar? Ben dedim ki sagbek Ahmet haric 10 kisi oynar. Benim bu cevabim uzerine Yilmaz Gokdel Hoca bu adam kimdir dedi. Ben de kendisine biraz sert ciktim ve asil siz kimsiniz baskan bana bir soru sordu ve ben onu cevapliyorum dedim. Ben cevabi vereyim siz karari verirsiniz dedim.Baktim yonetici arkadaslardan bazilari da aman Murat ne yapiyorsun dediler.Ben Baskan dan musade isteyip oradan ayrilmak uzere sozlerimi tamamladim.Nejat,Beyhan,Yalcin,A.Suphi ve bu takimdan 10 kisiyi alirim biraz da takviyeyle sampiyonluga oynayan bir ekip yaratirim dedim ve oradan ayrildim.

Nitekim iste o tarihi hatayi yapti Ibrahim Agabey ve 2.lig takimi dagildi.O cok guvendikleri hocayi da 5 hafta sonra gonderdiler zaten..

Bursaspor.net: Evet Ibrahim Yazici’nin size yapmis oldugu teklifte kalmistik...

M. Gülez : Ibrahim Bey; Bursa’da cok iyi bir hava esiyor belediyelerin tamamini biz alacagiz,kulubun tuzugunu degisterelim ve donusumlu baskanlik yapalim dedi.Karma liste yapalim..Tuzugu,plani programi sen hazirla ben de sana belediyelerden her turlu destegi vereyim dedi. Bana gore tarihi firsati kacirdik.Kisilerin sahsi kaprisleri nedeniyle bu firsati kacirdik.Benim arkadaslarim beni Ibrahim Yazici ile gorustugum icin yiprattilar. Huseyin Silahci yi one attilar.Halbuki Huseyin cok iyi bir arkadas olmasina ragmen Baskanlik yapacak bir hazirliga sahip degildi.Ama o donemde ucaklari falan oldugu icin bir anda one suruldu. Ben hepsinin yuzune soyluyorum eger Bursaspor benim projelerimle Ibrahim Bey in teklif ettigi gucu birlestirebilmis olsaydi Bursaspor’un bugunku butcesi 100 milyon dolar olurdu. Ama maalesef bu gerceklesmedi.Arkasindan Intertoto ruzgari yasandi ve ondan sonra Bursaspor her gecen gun kan kaybetti ve 2. lige kadar giden bir dusus yasandi...

Bursaspor.net : Doneminizde Piontek tercihiniz oldu. 

M. Gülez : 15 arkadas Y.Vural,Piontek ve Mustafa Denizli isimleri uzerinde cok tartistik sonunda Piontek ile anlasildi... 

Bursaspor.net : Bursaspor ilk defa sizin doneminizde yabanci sermaye girdi. Bir baska deyisle ilk defa yabanci reklam aldi. 

M. Gülez: Dunyada bir tek Alman Milli Takimi’na sponsor olan Mercedes i biz o zaman benim sahsi gucumle Bursaspor’a getirdik.Bugun ben bakiyorum, kampanyalarda toplanan paralari biz o zaman karsiliksiz olarak Mercedes ten aldik... 

Bursaspor.net : Murat Bey Balic’in Bursaspor’a kazandirilis oykusunu bir de sizin agzinizdan dinleyebilirmiyiz ? 

M. Gülez : O donemde Nejat Biyedic kardesimizin diplomasi yoktu ve Federasyon’da beni cok sikistiriyordu...Ben birgun evde gazete okurken Bosna Hersek Milli Takimi Suudi Arabistan’a gidiyor baslikli bir haber okudum.Bosna Milli Takimini Bursa’ya davet etme fikri olustu bende.Nejat’ a soyledim.Nejat konustu, geldiler ve diplomayi da getirdiler. Bosna Milli Takimi’na verecegimiz parayi bu macin gelirlerinden cikaririz diye dusunuyorduk.Ama Kasim ayinin basiydi ve cok da soguk bir havaydi kimse gelmedi...Necati Sahin,Nurettin Karayaka ve Aydin Cokozler hala soylerler.Ben macin 10. dakikasinda ayaga kalkmisim.Benim dogal hareketlerim vardir.Pantolonumu cekme huyum vardir.Ben maci izlerken pantolonumu cekistirmeye baslamisim.Arkaya donmusum ve ,beyler parayi bulduk, demisim.Macin devre arasinda hemen Nejat’a sordum.Nejat ben tanimiyorum dedi.Bunu alacagiz dedim..Mactan sonra ikna ettik ve kacmasini sagladik,daha sonra Turk vatandasligina basvurmasini sagladik. Bir sure sonra dedikodu carki islemeye basladi. Yonetici arkadaslar oyle boyle demeye basladilar.Gazeteciler yazmaya basladi.Vay efendim Vakifkoy Bosnak dinlenme kampi mi ?Kac tane yabancin var kimi gondereceksin ?

Kendin Baskanligi birakacagim diyorsun.Ayip degil mi ? Senden sonra gelecek yonetimin tasarruf hakkini elinden aliyorsun.seklinde bircok haber yayinlandi gazetelerde...Tabi arkadaslar yazdirdi bu haberleri... 

Bu durum benim cok agirima gitti.Baskanligi birakmama 15 gun kala bir kagida yazdim.Bakin beyler dedim Yonetim kurulu’na, tehlikeli dedikodular cikiyor,boyle bir metin hazirladim bunun altini imzalayin dedim. Baktilar...Bu cocugu 10 milyon dolara satacaksiniz bu da tarihi ispati olacak dedim.Bu belge de bunun konusuldugunun ispati olacak dedim. Hepsi tamam Baskan sen soyledin ya olur !!!! deyip imzaladilar...Allah soyletmis iste 10 milyon dolara degil 9 milyon dolara sattilar. 

Bursaspor.net : O surecten sonra son donemde bir grup insanla Sivilay olusumunu olusturdunuz.? Bizim gozlemledigimiz kadariyla yaklasik %20 si Bursaspor ile 1. dereceden iliskili insanlarin olusturdugu bir olusum... 

M. Gülez : Bursaspor Baskanligi’ni biraktiktigim donemde islerim de biraz bozuktu ve kendimi su sekilde motive ediyordum.Calis,cabala tekrar itibarini kazanmaya gayret et. Birgun tekrar imkan olursa iade-i itibar olur diyordum.Belki birgun yine Bursaspor’a hizmet ederim diye bir takim seyleri kaleme aliyordum.Bundan sonra neler yapilabilir diye bir takim basliklar halinde calismalar yaptim. 

Gencler nasil kazanilir? Uyeler nasil aktif hale gelir,Gelir getirici faaliyetler gibi basliklar uzerinde calistim.Ve bunlari dosyalar halinde Remzi Cinoglu yonetimine ve daha sonraki yonetimlere sundum.Son donemde Erkan Bey’de bir takim dusuncelerimden yararlandilar... 

Dernek faaliyetlerine karsi tutumum farklidir benim.Mesela Siad’lara hicbir zaman isinamadim ben. 

Bursa buyuyor, gelisiyor bu arada insanlar bir grubu Bursali diye ayirarak yanlis bir tutum icerisindeler.Halbuki gelismenin onune gecemezsiniz.Siz ufalmissiniz, akilli olmak zorundasiniz.Bursa seviyorsaniz hissiyati karistirmamaniz gerekiyor. Bunlara iliskin bir takim dusunceler kafamda olusmustu. Kafamdaki dusunceleri etrafimdaki arkadaslara aktardim. Sonra aktardigimiz insan sayisi artti ve SIVILAY olustu...Su anda kurucu baskanligini yapiyorum ama genclere birakmayi dusunuyoruz.Bu arada yeri gelmisken soyleyeyim siz ve sizin tarzinizda gencler aramiza katilirsa cok seviniriz. 

Yarinlarda Avrupa Birligi ile birlikte sivil toplum orgutlerinin onemini hepimiz birlikte gorup yasacagiz... 

Sivilay’ i zorluklarla kurduk ama ayni istikrar icerisinde yasatmak ve yasamasini saglamak daha zor. Bunun icin sizin gibi genclerin katilimi sart diye dusunuyorum. 

Sivilay’da cok onemli uc onemli olgu var. Siyaset yok...Din yok... Bursaspor yok...

Bursaspor.net :Gencligin sivil toplum orgutleri icin oneminden bahsettiniz...Sivilay uyeleri arasinda bir isim dikkatimi cekti..Mehmet Gulez ?... 

M. Gülez : Mehmet benim oglum...Bana benzeyen cok yonu var. Girisimci ve katilimci bir cocuk.

Bursaspor.net :Bundan sonra Bursaspor ile ilgili dusunceleriniz nelerdir ? 

M. Gülez : Sadece dusuncelerimden yararlanmak isteyen olursa yardimci olmak..Korustan yonetimine de bazi konularda seve seve dusuncelerimi sundum... Ama bundan sonra Bursaspor a fiili olarak birseyler yapma sansimin olacagini dusunmuyorum... 

Bursaspor.net : Bursaspor su anda ekonomik olarak kotu bir durumda...Sizce kurtulusun recetesi nedir ? Profesyonel yoneticilik cozum mu ? 

M.Gülez : Tek basina profesyonel yoneticilik bence ici bos soylemlerden baska birsey degil...Ruhun olmadigi yerde en iyi profesyonelleri de getirseniz basari gelmez... Ekonomik tedbirlerle falan da Bursaspor kurtulmaz... Bursaspor gider kalemlerine bakin yillardir cok buyuk paralar kaybettigimiz bir kalem var...O da yanlis transferler... Iste yanlis transferler yapip buyuk paralar harcarsaniz sonuc buralara kadar gelir... 

Bursaspor.net : Peki neden Bursaspor yanlis transferler yapiyor hic dusundunuz mu ? 

M.Gülez : Seyirci baskisi,medya baskisi ve yoneticilerin ben bilirim bencilligi... 

Bursaspor.net :Bursa basini hakkinda dusunceleriniz nelerdir ? Dusuncelerinizi yayinlamayi dusundunuz mu ? 

M. Gülez : Bir kere su tespitimi soyleyeyim bizim donemimizde yerel TV ler yeni kuruluyordu o yuzden biz TV de cok fazla elestirilmedik. Ama yazili basin bizi ve bizden onceki yonetimleri hali gibi doverdi. Hakarete varan yazilar yayinlanirdi.Benim arsivimde kisisellige kadar giden yazilar var.Ama son donemler basin sanki yok gibi. 

Bursaspor.net : Bu neden oluyor sizce.. 

M. Gülez : Valla basinin zaten belli sahipleri var.Onlar ne derse o oluyor diye dusunuyorum... 

Bursaspor.net : Biraz once bir tespitinizi belirttiniz...Yoneticiler yonetime girdikten sonra biraz degisiyorlar dediniz ? Disardan gozlemledigimiz kadariyla Yunus Bey takim calismasini icine sindirmis bir olgunlukta... 

M. Gülez : Yunus cok akilli bir kardesimiz..Genclere karsi iyi bir tutum icerisinde ve atilimci bir ruhu var. Beni de zaman zaman dinler,onu ikaz ederim.Eksik yonleri yok degil ama cok onemli bir gayret sarfettigini rahatlikla soyleyebilirim.Su andaki yonetici arkadaslarin da cok onemli bir gayreti var. 

Bursaspor.net : Bize vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz...

Yer : Buttim Tarih : 11.02.2005
Röportaj - Düzenleme : Uğur ÇELİKKOL & Ozgür Tetikoz
Fotoğraflar : Uğur ÇELİKKOL

Bu röportaj 20163 sefer okunmuştur.

DİĞER RÖPORTAJLAR
 >> 02.12.2011   Michaël Chrétien Basser Röportajı
 >> 12.12.2010   Yılmaz Vural Röportajı
 >> 10.12.2010   Bursa''dan bir film geçti "Adı Aşk Bu Eziyetin"
 >> 10.08.2010   Milli Amigo Birol Röportajı
 >> 27.06.2009   Yeşil İnciler Röportajı
 >> 10.10.2008   Sarı Fırtına Vedat Vatansever Röportajı
 >> 02.09.2008   Kapalıçarşıda Bursaspor Sevgisi
 >> 18.08.2008   Gazeteci Levent Gencelli Röportajı
 >> 15.08.2008   Adnan Örnek Röportajı
 >> 11.07.2008   Okan Yılmaz Röportajı
 >> 06.06.2008   Mustafa Özkeskin Röportajı
 >> 17.12.2007   Fehmizat Bayraktar ile Bursa Ankara Kardeşliği üzerine Röportaj
 >> 15.12.2007   Bursasporlu taraftar dernek ve grup temsilcileri röportajı
 >> 09.05.2007   Hasan Bora Röportajı
 >> 07.11.2006   Sedat 3 Roportajı
 >> 16.02.2006   Miu ve Fresineanu Röportajı
 >> 01.05.2005   Bursaspor'un Kurucuları Röportajı

Tüm Röportajlar  

 
 7. Haftanın Maçı
Tarih: 26.09.2021
Stad: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE STADYUMU
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 ÜMRANİYESPOR 6 5 1 0 16
2 MKE ANKARAGÜCÜ 6 3 3 0 12
3 EYÜPSPOR 6 4 0 2 12
4 B.B. ERZURUMSPOR 6 4 0 2 12
5 TUZLASPOR 5 3 2 0 11
6 BANDIRMASPOR 6 3 0 3 9
7 MANİSA FUTBOL KÜLÜBÜ 6 3 0 3 9
8 BEYPİLİÇ BOLUSPOR 5 2 1 2 7

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]