Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Uğur Çelikkol

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Kongre ve Yeni Başkan

Bursaspor, aday bulunmakta zorlanılan günlerden, salonlarda sigara paketlerinin arkasına yazılmış listelerden, kayyuma kadar düşen bir kulüpten, 5 adaylı ve rekor katılımlı bir kongre süreci yaşayıp tarihe geçti.

Kongreye aslına bakarsanız taraftarın Bursasporluluk konusundaki hassasiyeti damgasını vurdu. Bursaspor kongre üyeleri arasında başka kulüplere de üye olanlara verilen tepki giderek yükseldi ve iki yüz kişiden fazla bir dilekçeli imza ile kurulda yerini aldı. Başkan adaylarından Hayri Yazıcı'nın kongre öncesi Fenerbahçeli kongre üyesi olduğu ile ilgili açıklaması geçmiş dönem Bursaspor başkanlarının da Fenerbahçeli olduğunu söylemesi belki de kongre de şansını azaltan hamle oldu.
Başından beri taraftar ikinci ligli yıllardan bu yana sempati duyduğu, Bursasporluluğundan kimsenin şüphe etmediği Erkan Körüstan'a sıcak baktı. Körüstan 'a olan sempati sandığa da oy olarak yansıdı. Medeni cesaretleriyle Bursaspor kongresine katkı koyan ve düzeyli çalışmalarıyla takdir toplayan Hayri Yazıcı, İlhan Uslu, Mesut Mestan ve Muzaffer Önadım'a teşekkür etmeliyiz.

Bursaspor için cesaretle ortaya çıkan 5 yürekli adamın Bursaspor sevdasıyla gövde gösterisi yaptığı kongre süreci kolay unutulmayacaktır.

Oy kullanma işleminin faciaya dönüştüğü kongrede Divanlarda görevli Kadir Şankaya, Burhan Vatan ve Yalçın Aras'ın çocuk azarlar gibi elde mikrofonla bağırmaları hiç hoş olmadı. Gelecek kongrelerde oy kullanma sürecinin daha geniş bir zamana yayılması ve yeni düzenlemeler yapılması çok önemli.

Yeni Başkan seçimiyle, eski yönetimin sevabını günahını tartışmayı iki üç saate sıkıştımaya çalışırsan, ertesi gün işi gücü olanlar bir an önce oy kullanıp evine gidebilmek için, sandık önüne yığılıp Bursaspor'u ele güne rezil eder.

Merhum Yazıcı döneminde çıtası yükselmiş, taraftar beklentisi artmış Bursaspor'da yeni başkanı zor bir süreç bekliyor. Teknik kadro, Özlüce tesislerinin kulübe devri konusu ve transfer herkesin kendi yoğurt yiyişine göre halledebileceği işler.
Esas Atatürk Stadı'nın korunması hakkındaki tavrı, yeni stadın kullanım hakkının Bursaspor'a verilmesi ve Büyükşehir Belediyesi ile olan ilişkileri merakla beklenen Körüstan'ın, İbrahim Yazıcı döneminde olduğu gibi dik duruş sergileyip sergilemeyeceği merakla bekleniyor.

Timsah'ın yeni başkanı Körüstan'a görevinde başarılar diliyoruz.
19.06.2013 15:40:55, Uğur Çelikkol

Bu yazı 4539 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
 9. Haftanın Maçı
Tarih: 27.10.2019
Stad: ESENYURT NECMİ KADIOĞLU STADYUMU
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 AKHİSARSPOR 6 4 1 1 13
2 HATAYSPOR 6 3 2 1 11
3 ÜMRANİYESPOR 6 3 2 1 11
4 ADANA DEMİRSPOR 6 2 4 0 10
5 BALIKESİRSPOR 6 3 1 2 10
6 KEÇİÖRENGÜCÜ 6 2 4 0 10
7 OSMANLISPOR 5 3 1 1 10
8 FATİH KARAGÜMRÜK 6 2 3 1 9

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]