Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Levent Gencelli

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Stad Tezgahı…

Görünen köy klavuz istemiyordu. Yıllar önce söylemiştik. Atatürk’ün adına tahammül edemeyenler Atatürk Stadı, Atatürk Spor Sarayı, Atatürk Yüzme Havuzu, Atatürk Lisesi’ni bir şekilde ortadan kaldırmayı kafalarına koymuşlardı…
Atatürk Stadı’yla ilgili, siyaset-ticaret-tarikat sacayağı ilk işaret fişeğini henüz rampaya yerleştirirken suçüstü yapmıştık. Günlerce bu konuyu işledik. Bursa’nın bir büyük stad projesiyle kandırılacağını, stad yapıyor gibi gözükenlerin yeni stad operasyonuyla Bursa gibi bir kentte bayrak göstereceklerini haykırmıştık.
Bursa uyudu…
Kentin dinamikleri bilerek ya da bilmeyerek bu oyuna alet oldu… Yeni stad tartışmaları doğru zeminde yapılmadı. İktidar yalakalığına Bursa ağalarının korkaklığı da eklenince bu günlere geldik.
Şimdilerde Atatürk Stadı’nın yerine dev timsah heykelinin yapılıp yapılmayacağı tartışılıyor. Bu tartışma bir büyük operasyonun parçasıdır. Kentin değişik rant merkezlerinde sahnelenen cambaza bak oyunudur. Bayram yerlerinde gösteri yapan cambaza bakanlar ceplerinin boşaltıldığını, birikimlerinin çalındığını oyun sona erdikten sonra farkına varırlar ya işte son tartışma da böyledir.
Yıktırılan SGK binasının yerine BTSO desteği ile dikilen heykeller bu oyunun koçbaşları arasındaydı. Birkaç kişi direnebildi. İşin içine BTSO girince Bursa sustu. Bu suskunluğun ne anlama geldiğini bilenler şimdi oyunun bir başka aşamasını sahneye koydular.
Bursa’nın sokaklarında şimdi de iyi polis kötü polis oyunu oynanıyor. Birileri çıkıyor “Atatürk Stadı yıkılacak yerine de dev timsah heykeli yapılacak. İnsanlar üzerine çıkıp oyun oynayacak” diyor bir başkası, “Bu öneri Kent Konseyi’nde tartışılmalıdır” demeciyle gaz almaya çalışıyor.
Bursa bu oyunu bozabilir mi ?
Kerameti kendinden menkul kent dinamikleri 2002’den bu yana iktidarın dümen suyunun dalgasında sörf yapıyor. Onlardan umudum yok. Ben Bursaspor taraftarına güveniyorum. Oyunu boşa çıkaracak güç kentin üzerine oynanan oyunun farkına varan tribün emekçilerindedir.
Bursaspor taraftarı oyunu bozabilir. Kentin başına kendi külahlarını geçirmek isteyenlerin takkelerini düşürebilir. Atatürk’e de kentine de sahip çıkabilir. Tezgahı parçalayabilir. Gerisi boştur.

19.09.2012 13:49:27, Levent Gencelli

Bu yazı 4808 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
 2. Haftanın Maçı
Tarih: 25.08.2019
Stad: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE STADYUMU
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 ADANA DEMİRSPOR 1 1 0 0 3
2 FATİH KARAGÜMRÜK 1 1 0 0 3
3 MENEMENSPOR 1 1 0 0 3
4 ÜMRANİYESPOR 1 1 0 0 3
5 AKHİSARSPOR 1 1 0 0 3
6 HATAYSPOR 1 1 0 0 3
7 OSMANLISPOR 1 1 0 0 3
8 B.B. ERZURUMSPOR 1 0 1 0 1

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2015 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]