Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Tonguç Akkuş

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Bataklıkta sürüngenler yaşar
Bataklıkta sürüngenler yaşar. Mecburuz bu bataklık ortamını kurutmaya. Futbol biter dediniz. Ama futbolu bitirdiniz. Bu futbol ortamından başarı da, iyi şeyler de çıkmaz. Öncelikle bunu göreceksiniz. Adil olup adaleti sağlayacaksınız. Sonra herkese eşit mesafede olup her suça aynı cezayı verebilmeyi öğreneceksiniz. Futbolun sahada oynanabilmesini sağlayabilmek için saha dışı faktörleri en aza, o da yetmez sıfıra indireceksiniz.
Şike yapıldığı mahkeme kararı ile tescillendi. “Şu maçlarda, şu kişiler, bu kişilerle, bu tarz ilişkiler içine girerek maçın sonucunu önceden belirlemişlerdir.” dendi. Federasyon ne dedi? Evet, bunlar olmuştur. Ama şike sahaya yansımamıştır. Yani maçtan önce bazı kişilerle anlaşılmış, maçlar anlaşıldığı gibi bitmiş, ama şike sahaya yansımamış.(MIŞ) .
Ya sonra ne imiş. Kişilerin yaptığı işler kurumları ilgilendirmezmiş. Vay vay vay… Demek ilgilendirmezmiş. Pekiii.. O kişi o kurumun nesi imiş? Başkanıymış!!! Diğeri asbaşkanıymış!!! Olsun yine de kişilerle kurumları birbirinden ayırmak gerekirmiş.
Pekiyi.. Ayıralım öyleyse. Bu yapılan şikelerle o kulübün başkanı ve asbaşkanı mı şampiyon olmuş? Yayıncı kuruluş gelirleri başkanla, asbaşkana mı ödenmiş? Efendim? Anlamadım? Kurum mu şampiyon olmuş dediniz? Paralar da kuruma mı ödenmiş? Yahu az önce kişiler cezalandırılmalı kurum değil demiştiniz!!! Şimdi de bütün faydayı kurum sağladı diyorsunuz. Faydayı sağlayanın cezayı da çekmesi gerekmez mi? O kurumun üyeleri de bu duruma hiç ses çıkartmayıp üstüne üstlük de başkanın ve asbaşkanın arkasında durmuşlar öyle mi?
Cevaplanması gereken başka bir soru daha: Bütün bu olanlar o kurumun değil de başka bir kurumun başına gelse ne olurdu? Böyle olmazdı değil mi? Alın işte bataklık, pislik, zehir… Ne derseniz deyin.
UEFA’ya yalan bilgi vermekten başkanı olduğu kulübü Avrupa’dan men ettirten kişiyi de futbolu yönetmek için işin başına geçirdiniz… Ört ki ölem… Yatacak yeriniz yok sizin…
Baylar, bayanlar… Bu ortamda bundan daha iyisi çıkmaz. Bu ortam zehirlidir. Bu ortamda sağlıklı işler yapılamaz. Bakın bu ligde hafta sonunda oynanan maçların toplam seyirci sayısı, Almanya’da aynı hafta sonunda oynanan bir maçın seyircisi kadar. Yayıncı kurula olan ilgi çok düşük. Sonra Macaristan’a nasıl yenildik, Romanya’ya evimizde nasıl kaybettik diye üzülüyorsunuz.
Ortam bu… Bu ortamdan da başarı öyküleri, sevinçler, zaferler çıkmaz.
Pisliklerimizi temizlemeye mecburuz. Bunlar daha iyi günlerimiz.

Tonguç AKKUŞ
17 Ekim 2012, Ankara

17.10.2012 12:22:20, Tonguç Akkuş

Bu yazı 4592 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
 2. Haftanın Maçı
Tarih: 25.08.2019
Stad: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE STADYUMU
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 ADANA DEMİRSPOR 1 1 0 0 3
2 FATİH KARAGÜMRÜK 1 1 0 0 3
3 MENEMENSPOR 1 1 0 0 3
4 ÜMRANİYESPOR 1 1 0 0 3
5 AKHİSARSPOR 1 1 0 0 3
6 HATAYSPOR 1 1 0 0 3
7 OSMANLISPOR 1 1 0 0 3
8 B.B. ERZURUMSPOR 1 0 1 0 1

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2015 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]