Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Tankut Sözeri

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Bursaspor neyin galibi?

Trabzon Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda 28 Ekim'de oynanan Trabzonspor-Bursaspor maçını izlemek için 6 otobüs ve 2 minibüs ile yaklaşık 350 kişilik Bursaspor taraftar grubunun kente geldiği belirtildi.

Karşılaşmanın huzur içinde ve amacına uygun bir şekilde geçmesi için öncelikli faaliyetler gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Beşikdüzü ilçesinde alınan mahkeme kararına istinaden yapılan kontroller ve aramalar esnasında, Bursaspor taraftarını taşıyan otobüsün iç kısmı ve bazı bölmelerinde, ayrıca üst raflarda, motor kısmında 7 bıçak, 6 döner bıçağı, 1 satır, 7 şiş, 9 meşale ve 32 adet maytap diye tabir edilen patlayıcı madde bulunarak muhafaza altına alındı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde alınan mahkeme kararına istinaden yapılan kontroller ve aramalar esnasında, Bursaspor seyircisinin toplu olarak bekletildiği alanda seyirciler tarafından atıldığı düşünülen 1 adet maytap ile birlikte, taraftar üzerinde yapılan aramalarda 40 adet çakmak bulunarak muhafaza altına alınmıştır. Bursaspor seyircisinin stadyuma intikalleri sağlandıktan sonra görevlilerce yapılan kontroller ve aramalar esnasında taraftarlar tarafından yerlere atıldığı değerlendirilen 1 adet meşale, 3 adet renkli duman çıkartan yanıcı madde ve 10 adet maytap bulunarak muhafaza altına alındı."

Okuduğunuz satırlar resmi açıklamadır. Yani uyduruk, iftira falan değil. Devam ediyor:
Açıklamada, ayrıca Bursaspor müsabakalarını seyirden men cezası bulunan bir kişinin görevlilerce tespit edilerek stadyuma girişinin engellendiği belirtilerek, şöyle devam edildi: "Müsabaka başlamadan önce yapılan kapı kontrolleri sırasında alkollü olarak stadyuma girmek isteyen bir şahıs hakkında, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Tribünde bulunan bir şahıs hakkında ise görevli memura mukavemetten suç duyurusunda bulunuldu. Müsabaka sırasında misafir seyirci tribünü içinde görev yapan bir görevlimiz, başına sert bir cismin isabet etmesi sonucu hafif şekilde yaralanmıştır.
Yapılan tüm önleme aramaları esnasında elde edilen materyaller, gerekli adli işlemler için muhafaza altına alınmıştır. Ayrıca müsabaka esnasında istenmeyen olayların yaşanmasına sebebiyet veren kişilerin tespitine yönelik çok yönlü çalışmalar da devam etmektedir."

Sizce Bursaspor denince insanlar neyi hatırlamalı?
a) Bursa'nın, Osmanlının ilk başkenti olduğunu,
b) İnegöl köftesini,
c) Uludağını,
d) Döner kebabını,
e) Döner bıçağını.

Trabzon Valiliği ne diyor; "7 bıçak 6 döner bıçağı" Bu durumda elbette (e) şıkkı doğru cevap oluyor. "Hoyda bre!" diye naralar atarak turistlerin üzerine üzerine elinde yalın kılıç kalkan savlet eden turistik "Kılıç Kalkan Ekibi" neyse ki Mudanya'ya gelen turist gemilerini kaçırdıktan sonra geriye, Bursa'yı döner (kılıçlı) bıçakçı yeni ününe kavuşturan bu taraftarı (!) ile gaddarlık, cabbarlık hazzının ruhunu yeniden yakalamışken öneriyorum; hemen Setbaşı, Mahfel karşısında olan Şehir kütüphanesine komşu binada yerleşik Kılıç Kalkan Derneğinin simgesi olan heykelin yanına derhal döner bıçaklı taraftarımızın heykeli dikilmeli ve de aynı binada temsil hakları verilmelidir!
Ne demişti başkan yazıcı aynı bıçaklı taraftar nedeniyle seyircisiz maç oynama cezası kesilince Bursaspor'a; "Bir deli yüzünden Bursa'ya neden ceza veriliyor? Şu adamı bulun da uğradığımız zararı ödemesi için dava edelim!"

Trabzon'da Batalla Trabzonspor'u attığı gölle ters köşeye yatırıp tarih yazarken, Başkan Yazıcı'yı da hastaneye yatırıyordu. Anlaşılan artık döner bıçakları mı, yoksa atılan gol nedeniyle ilk kez Trabzon'u kendi evinde yenme heyecanı mı, her ne ise, Başkan hastaneye yatıyordu.

Ey bir takım taraftar söyle bakalım; Sen Kimsin ve de Bursa'yı bu denli REZİL etme hakkını nereden alıyorsun?30.10.2012 11:15:40, Tankut Sözeri

Bu yazı 3704 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 HATAYSPOR 28 15 8 5 53
2 B.B. ERZURUMSPOR 28 13 8 7 47
3 BURSASPOR 27 13 7 7 46
4 ADANA DEMİRSPOR 28 12 9 7 45
5 AKHİSARSPOR 28 12 9 7 45
6 ALTAY 28 11 10 7 43
7 FATİH KARAGÜMRÜK 28 11 10 7 43
8 ÜMRANİYESPOR 28 11 7 10 40

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]