Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Uğur Çelikkol

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Divan kurulu mu? Yüklenme kurulu mu?


Bursaspor'da Divan'ın günlerdir beklenen ve bu seferki nin "çok özel" olacağı vurgulanan toplantısı geçtiğimiz hafta gerçekleşti.
Toplantıdan bir kaç gün önce Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya 'nın "Bu toplantıya çok önem veriyoruz Bakanlarımızı ve tüm şehir büyüklerini çağırıyorum, Başkan Yazıcı'nın açıklayamadığı konuları açıklayacağım" demesi gözleri lüks!! bir otelde gerçekleşen toplantıya çevirmişti. Ama ne beklenenler geldi, ne de Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya'nın geçtiğimiz hafta içi "Divan'da bir çok konuyu açıklayacağım" sözlerine rağmen Divan'da yaptığı açılış konuşması tatmin edici olmadı..

Toplantı boyunca kulübün kalıcı gelir sorunu ve yeni stadyumun Bursaspor'a verilip verilmeyeceği konuları gündeme damga vurdu. Konuşmacıların birbirlerine yönelik imaları ve kinayeli konuşmalar yapmaları, özellikle İbrahim Yazıcı'ya yönelik eleştiriler ortamı yine gerdi. Divan kuruluna katılan bazı insanların kafasında bitirdikleri Başkan Yazıcı Yönetimi elbette zamanı gelince bu görevi devredecektir. Döneminde önemli başarılara imza atılan Yazıcı ve arkadaşlarına her platformda yüklenilmesi ne kadar doğru bilemiyorum. Divan toplantısından bir gün önce taraftar temsilcileri ile bir araya gelen Yazıcı ve yönetimi orada da gereksiz diyaloglara maruz kaldı. O toplantıda bir ara 2. Başkan Bölükbaşı: "Eğer Bursaspor yönetimine gelen insanlara bu şekilde davranır, gereksiz suçlamalarda bulunursanız bu göreve geçmişte olduğu gibi insan bulamazsınız" diyerek tepkisini gösterdi. Dediklerinde doğruluk payı var, seversiniz sevmeyebilirsiniz, Başkan Yazıcı ve arkadaşları Bursaspor'a önemli başarılar kazandırdılar. Başkan Yazıcı da ölene kadar bu görevde kalmayacağını biliyor. Başkan Yazıcı 'nın sık tekrarlamaya başlayan sağlık sorununun, Antalya'da da yaşanmasında hafta içi yaptığı bu iki toplantının etkisi büyük.

Toplantın esas amacı olan ve yıllardır konuşulan kalıcı gelir meselesi bir türlü arzu edilen noktaya ulaşamadı. Bu toplantıda Yazıcı'ya yüklenme toplantısına dönünce geriye akıllarda sadece endişe ve soru işaretleri kaldı. Başkan Yazıcı Bursa'nın ve Bursaspor'un gerceklerini iyi biliyor; yeni yapılan stadyumun Bursaspor'a verilmesini , bunun çok önemli bir kalıcı gelir olacağını söylüyor, bunu söylerken de "Biz geçiciyiz, bugün varız yarın yokuz " demeyi de ihmal etmiyor. Buraya kadar yanlış bir şey yok ama toplantıda Büyükşehir Belediyesini temsilen konuşma yapan kişinin "Bu stad elbette Bursaspor için, başka takım mı var ki Bursa'da? Elbette burada Bursaspor oynayacak..Stadyum bir bitsin bakarız demesi", onun görüşlerinin esas görevi toplantıyı idare etmek ve toparlayıcı olmak olan bir divan kurulu üyesi tarafından desteklenmesi , söz alan başka kurum temsilcilerinin yüzeysel konuşmaları önce gerginlik yarattı sonrasında da elbette ne taraftarı ne de toplantıya katılanları memnun etmedi.

Bu son toplantıda Divan kurulunun görevlerinin ve amaçlarının yeniden değerlendirilmesi gerekliliğini ve kurula katılan insanlara yeni beyinlerin ilave olması gerekliğini gözlemledim. Bu toplantılar eğer bazı isimlerin kendini göstereceği, reklamını yapacağı, oraya buraya rahatlıkla yüklenebileceği ve toplantı bittiğinde geriye hiç bir şey kalmayacak toplantılar olma yolunda ilerlerse saygınlığını yitirmeye başlar..

24 Nisan 2013
Ugur CELIKKOL

24.04.2013 14:18:49, Uğur Çelikkol

Bu yazı 4326 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 HATAYSPOR 28 15 8 5 53
2 B.B. ERZURUMSPOR 28 13 8 7 47
3 BURSASPOR 27 13 7 7 46
4 ADANA DEMİRSPOR 28 12 9 7 45
5 AKHİSARSPOR 28 12 9 7 45
6 ALTAY 28 11 10 7 43
7 FATİH KARAGÜMRÜK 28 11 10 7 43
8 ÜMRANİYESPOR 28 11 7 10 40

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]