Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Uğur Çelikkol

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Bize heryer başkan

Son günlerin sloganı, eylemi, yürüyüşü bol ortamında yazıya da böyle bir başlık giderdi. Yaklaşan Bursaspor kongresi öncesi bir sürü aday çıkınca heryer başkan adayı doldu.
Şimdi Bursalılar memleket meselesine kısa bir mola verebilirse kongre salonuna doğru yürüyecekler zira 6 adaylı Bursaspor Olağanüstü Kongresi'nde son düzlüğe girildi.
Adaylar geçici yönetim listelerini divana teslim ettiler, 7 haziran cuma günü ilk seçim gerçekleşecek.
Kongre ilk oturumda yapılsa Bursaspor açısından, özellikle transfer çalışmaları açısından iyi olacak. Maalesef tüzük gereği 1397 üyenin katılım şartı bulunması nedeniyle, ilk oturumda çoğunluğun sağlanması pek mümkün görünmüyor, seçim 17 Haziran'a kalacaktır.
Öte yandan aday sayısını abartan camiada bazı adaylar yönetimlerine yazacak üye bulamayacaklar, liste oluşturmakta zorluk çekecekler diye düşünüyorum.
Bir yönetim kurulu oluşturmak için disiplin, denetleme kurulu, asil ve yedeğiyle neredeyse 40 kişi lazım
Camiayı yakından takip edenler bilirler, aynı grupta birlikte çalışamayacaklar çoğunluktadır. Umarım birçok konuda gruplaşan ve bölünen Bursasporlular kulübün menfaatleri doğrultusunda birleşirler.
Mesut Mestan, Hayri Yazıcı, Muzaffer Önadım, Recep Bölükbaşı, Erkan Körüstan ve İlhan Uslu. Adayların hepsi tanıdık simalar, geçmiş yönetimlerde görev almış taraftarlarla içli dışlı insanlar.

Bursaspor'a başkan seçilecek kişiyi sıkı bir mücadele ve büyük sorumluluklar bekliyor. Öncelikle İbrahim Yazıcı'nın yükseğe koyduğu çıtayı en azından yerinde tutmaya çalışacak, camianın artık mütevazi olamayan beklentilerine cevap verecek ve en önemli sorumluluğu yönetecekleri kulübün başka hesaplara alet edilmesini engellemeye çalışacak olmasıdır. Yapımı devam eden Timsah arena ve mevcut Atatürk stadı konusunda da ortaya net tavır koymak durumunda kalacağını hatırlatmamıza gerek yok herhalde.

Bu kadar çok aday reklam olsun diye ortaya çıkmadıysalar tavırlarını da bütçelerini de nereden bulacaklarını, açıklayacakları kaynaklarını da toplantıda Bursa'ya satır satır anlatmalıdırlar.
Bursaspor'da kongre sürecindeki aday bolluğunun tek nedeni umarız Bursaspor sevgisidir.


06.06.2013 12:18:20, Uğur Çelikkol

Bu yazı 3847 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
 2. Haftanın Maçı
Tarih: 25.08.2019
Stad: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE STADYUMU
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 ADANA DEMİRSPOR 1 1 0 0 3
2 FATİH KARAGÜMRÜK 1 1 0 0 3
3 MENEMENSPOR 1 1 0 0 3
4 ÜMRANİYESPOR 1 1 0 0 3
5 AKHİSARSPOR 1 1 0 0 3
6 HATAYSPOR 1 1 0 0 3
7 OSMANLISPOR 1 1 0 0 3
8 B.B. ERZURUMSPOR 1 0 1 0 1

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2015 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]