Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Levent Gencelli

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Şampiyon Başkan'a Mektup
Şampiyon Başkan'a Mektup…
Levent Gencelli

Sevgili Başkan,
Sana daha önce yazacaktım ama biraz bekleyeyim istedim. Bursa'da olanları, özellikle de şampiyonluk ve sonrasında yaşadıklarını oralardaki dostlara daha rahat anlatmanı bekledim.
Sağlığında zaman zaman Bursa üzerine konuşur Bursaspor'u kullananlardan söz ederdik. Ölümünün ardından belki de senin de düşleyemeyeceğin bir cenaze töreni yapıldı. Merak edersen söyleyeyim. Hem Ali Osman Sönmez hem Şükrü Şankaya'nın cenaze törenlerinden çok daha fazla kalabalıktı. Türkiye'nin dörtbir yanından katılan oldu. Spor kulüplerinin başkanları da Bursaspor'un önünde sayende saygı ile eğildiler. Televizyonlar canlı verdi. Olay TV'deki kimi yorumcular, Cavit Çağlar'ın da gönlünü alabilmek için "Şükrü Şankaya'nın cenaze töreni de böyleydi" türünden yorumlar yaptılar.
Cavit Çağlar, ulucami'de başroldeydi. Hayri Yazıcı ile dostluğunu çok iyi değerlendirdi. Hayri Yazıcı'ya nasıl ulaşırsın bilemiyorum ama rüyasına falan girersen, Çağlar ile yaşadıklarını bir daha anımsat. Hayri Yazıcı, olayları senin gibi değerlendiremeyebilir. Bilirsin duygusaldır.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Vali Şahabettin Harput ıslıklandı. AKP'yi kurtarmak Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a kaldı. Arınç, taraftarın nabzını tuttu ve senin adının yeni verilen stada konulacağını söyledi. Bu söylemin son günlerin deyimiyle gaz almak olduğu gerçeği hemen ortaya çıktı. Belediye Başkanı Altepe, kim fazla para verirse yeni stada adının verileceğini söyleyiverdi.
İşte burası önemli. Bursaspor'daki başkanlığının zorlu geçmesinin temelinde Atatürk Stadı'nın yıkılmasına karşı çıkman, yeni yapılan stadın tümüyle Bursaspor'a verilmesini istemen, AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile iktidara rest çekmen yatıyordu. Bunu biliyorum. Ailen de biliyor.
Sevgili Başkan,
Kongre yapılacak. Çok aday var. Ağabeyin Hayri Yazıcı da adaylar arasında. Cavit Çağlar ve Celal Sönmez yani seni çok fazla üzen bu ikili Hayri Yazıcı üzerinde mutabık kalmışlar! Ömrün vefa etseydi final yapacaktın ve kongrede aday olmayacaktın. Hayri Yazıcı sana karşın bugünlerde yanında olanların baskısıyla aday olsaydı biliyorum sen de oy vermezdin.
Sevgili Başkan, son dönemde "Şampiyon Başkan" olmanın verdiği bir başka özgüvenle Bursa'nın yanlışlarına ve bu yanlışlara karşı çıkıyormuş gibi yapıp beslenenlere tavrın çok daha sert ve netti. Taraftar buna "Dik Duruş" demişti. İşte hedefte o dik duruşu yerlebir etmek var. Yani Atatürk Stadı'nın yıkılmasına seyirci kalmak, iktidara daha fazla yaranabilmek adına Bursaspor'dan geçinmek var.
Şampiyon Başkan,
Bursa'da işler bildiğin gibi. Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe bir tarafta… Bülent Arınç'a yakın isimler başka bir tarafta. Faruk Çelik'in gönlünün de Hayri Yazıcı'dan yana olduğu kulislerde dillendiriliyormuş. Yani bir garip koalisyon oluşmuş!.. Koalisyondaki dağları da korku bekliyormuş!
Sevgili Başkan, çok lüks mekanlarda boğazını sıkacak kadar dik duruşunla senaryoları dağılanlarla 40 yılı aşkın süredir Bursa'yı bir şekilde diledikleri gibi yönlendirenler ve de böylelerinin iplerini ellerine geçirenlerin masasında Bursaspor yine ara sıcak yapılmak isteniyor.
Benim ümidim senin de çok güvendiğin ve oyunları bozan gerçek taraftarda. Sadece Bursasporlu olanların gezi parkındaki gençler gibi bir büyük oyunu bozacaklarına inanıyorum. O gençlere birileri "çapulcular" diyor… Bursaspor için cop yiyen, gecesini gündüzüne katan, yağmurda çamurda her koşulda sadece yeşil ve beyaz adına onurunu ortaya koyanlar da bugünlerde yokluğunda Bursaspor'u yeniden ele geçirmeye çalışanlarca "çapulcu"olarak nitelendiriliyordu. Genç çapulcular, egemenlerin oyununu bozdular. Yeşil beyazlı çapulcularımız da kentteki bir başka oyunu bozacaktır.
Gönlün rahat olsun şampiyon Başkan… Şimdilik bu kadar. Kongre sonrasına yine yazacağım.

13.06.2013 13:28:35, Levent Gencelli

Bu yazı 4441 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
 9. Haftanın Maçı
Tarih: 27.10.2019
Stad: ESENYURT NECMİ KADIOĞLU STADYUMU
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 AKHİSARSPOR 6 4 1 1 13
2 HATAYSPOR 6 3 2 1 11
3 ÜMRANİYESPOR 6 3 2 1 11
4 ADANA DEMİRSPOR 6 2 4 0 10
5 BALIKESİRSPOR 6 3 1 2 10
6 KEÇİÖRENGÜCÜ 6 2 4 0 10
7 OSMANLISPOR 5 3 1 1 10
8 FATİH KARAGÜMRÜK 6 2 3 1 9

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]