Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 2. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Bursaspor / Kayak&Snowboard Okulu


Türkiye'nin en önemli spor kulüplerinden olan Bursasporumuz, renginin beyazını aldığı Uludağ'da Kayak & Snowboard okulu olarak kış sporlarına destek vermeye devam ediyor. Her sezon sömestre döneminde eğitim planlanmaktadır.

Bu okul sayesinde öğrencilerimize profesyonel kayak&snowboard antrenörleri eşliğinde hem kış sporları eğitimi verilecek, hem de Bursa ve Bursaspor kimliği hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır.

Bu sezonun en uygun kayak okulu paketini hazırlayan Bursaspor Kayak Okulu, her yaş grubunda olan gençlere hizmet veriyor. Bilgi için Bursaspor kulübünü arayınız.

EĞİTİM
Kayak Okulunda eğitimler, Uludağ' ın en büyük ve eğitime uygun pistlerinin yer aldığı 1.gelişim bölgesinde yapılmaktadır. Malzeme ve ekipman kalitesi ile öğrencilerimize en üst seviyede eğitim verecek olan Bursaspor Kayak Okulu' nda öğrencilerimiz için özel bir eğitmen kadrosu oluşturulmuştur. Kampta kayak eğitimi veren tüm eğitmenler Türkiye Kayak Federasyonu lisansına sahiptir. Kayak Okulu sorumlularımız kamp süresince Grand Yazıcı Otel' de öğrenciler ile birlikte olacaktır. Çalışmaların yapıldığı alan hafif eğimli olup, eğitimler için son derece uygundur.


Kayak Okulunda öğrencileri yoğun bir program beklemektedir. Sabah ve öğleden sonra günde toplam 4 saat yapılacak eğitimlerde, öğrenciler kayak sporunu en ince detaylarıyla birlikte uygulamalı olarak öğreneceklerdir. Kayak Okulunda hafta sonu programlarında toplam 80, sömestre döneminde de 20 saat eğitim göreceklerdir. Kampa katılan tüm öğrenciler temel eğitimlerinin sonunda kayak okulu eğitim sertifikalarını alacaklardır. Kayak eğitimi dışında yapılacak renkli aktiviteler ile öğrencilerimizin unutulmaz bir sömestre tatili geçirmesi hedeflenmiştir.

2009 yılından itibaren hayata geçirilen Snowboard & Kayak branşımız Uludağ’da yaptığı organizasyonlar ile yarışlarda elde ettiği başarılar ile Bursaspor ismini kış sporlarında en iyi biçimde duyurmaktadır.
Büyük Bayanlar Snowboard dalında sporcumuz Nergiz Onaran 2009 yılında elde ettiği Türkiye Şampiyonluğu ile Bursasporumuza ilk büyük başarıyı kazandıran sporcumuz oldu. Nergiz Onaran bu başarısıyla Milli Takım’a seçilmiş ve ülkemizi Avusturya’da yapılan FIS yarışlarında temsil etmiştir.
6-7 Mart 2010 tarihlerinde Erzurum’da yapılan Snowboard Türkiye Şampiyonası’nda Sevda Sayar 2.ci olarak Milli Takıma seçilme başarısını elde etti. Sevda ayrıca ülkemizde düzenlen Universite Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil etti. . Yine Temmuz 2010 tarihi itibari ile Arif Berk Mutlu, Cenk Mutlu, Cem Taşdemir, Beril Bilir, Kerem Gürdal ve Mehmet Can Ekler adlı sporcularımız çeşitli tarihlerde milli takım kamplarına katıldı. . 2010 yılı Haziran-Ağustos aylarında yapılan Kayak Milli takım kamplarına ise sporcumuz İrem Korkmaz katıldı.
2012 yılında Uludağ'da gerçekleştirilen Bursa İli Kayak ve Snowboard Birinciliği müsabakalarında sporcularımız madalyaları topladı.
Bursa takımlarının yer aldığı ve 80 sporcunun katıldığı yarışmalarda takımımız adına yarışan oyuncularımız branşlarında 4 birincilik, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük elde etti.
Madalya alan sporcularımız ve kategorileri şöyle;

Minik Erkekler
1. Cenk Mutlu
2. Uras Uçanoğlu
3. Emir Şamil Girgin

Minik Bayanlar
1. Ardya Yaren Mutlu

Çocuk Erkekler
1. Osman Yiğit Akarsu

Genç Bayanlar
1. Cansu Melisa Yetişen
2. Beril Bilir

Genç Erkekler
2. Kerem Gürdal
3. Berk Mutlu


 Bu bölüme ait diğer sayfalar;

 
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 ŞANLIURFASPOR 10 5 5 0 20
2 AMED SPORTİF FAALİYETLER 10 5 4 1 19
3 ÇORUM FK 9 5 1 3 16
4 ANKARASPOR 10 4 4 2 16
5 SOMASPOR 10 4 3 3 15
6 BITEXEN DÜZCESPOR 9 4 3 2 15
7 ANAGOLD 24ERZİNCANSPOR 9 4 3 2 15
8 TARSUS İDMAN YURDU 10 3 6 1 15

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]