Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 2. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.Sarı Fırtına Vedat Vatansever Röportajı

Bursaspor.net’in konuğu yeşil sahaların Sarı Fırtınası Vedat Vatansever

Uğur Çelikkol: Futbola olan merakınız nerden başladı, futbola ilk başladığınız günlerden Bursaspor’a kadar olan süreçten bahseder misiniz?

Vedat Vatansever: Ben 1969 Bursa doğumluyum, futbola her çocuk gibi küçükken başladım. İlkokul bitiminden itibaren Bursaspor’un alt yapısına gittim. Merinos sahasında takıma seçildikten sonra Bursaspor maceram başladı. Genç takım, amatör takım, 3. Lig takımı, 2.Lig takımı derken son olarak Bursaspor A takımında forma giydim, her kademesinde oynadım Bursaspor’un. Yani genç yaşlarda başladım futbol oynamaya.

Yıldırım Hacıoğlu: Her insana nasip olacak bir yükselme değil…

Vedat Vatansever: Tabiî ki Bursaspor’un her kademesinde forma giyip son olarak da Bursaspor A takımında oynamak gerçekten herkese nasip olabilecek bir şey değil. 2.Lig takımımız vardı şampiyon olan, o kadroda yer aldım, ondan önce 3.Lig takımında oynadım, alt yapılarda oynadım akla gelen bütün kademelerde oynadım.

Uğur Çelikkol: Bursaspor’dan başka bir takımda oynamadınız mı?

Vedat Vatansever: Direk  Bursaspor’da başladım sadece alt yapıdan çıktıktan sonra 1 sezon Ayvalıkgücü’nde kiralık oynadım. Daha sonra Bursaspor’a döndüm ve 3 sezon oynadıktan sonra Bursaspor’dan ayrılmak zorunda kaldım.
YÖNETİCİLERE KIZIP BURSASPOR''DAN AYRILDIĞIMA PİŞMANIM
Yıldırım Hacıoğlu: Zorunda derken isteyerek bir gidiş olmadı sanırım? Aslında Bursaspor’da kalmak mı istiyordunuz?
Vedat Vatansever: Ben Bursaspor’da oynarken üç büyüklerde istedi ama ben Bursaspor’u sevdiğim için gitmedim fakat en son 1993-94 senesinde bir iki yönetici abimize kızdığımdan dolayı ayrılmak zorunda kaldım. Bu da bence tamamen yönetimin yanlış uygulamalarından kaynaklandı, sadece ben değil o dönem başka futbolcularda takımdan ayrılmışlardı.

Yıldırım Hacıoğlu: Hasan Bora ile yaptığımız söyleşide efsane şampiyon kadronun da yöneticiler tarafından dağıtıldığını konuşmuştuk.
Vedat Vatansever: O kadrodan bir tek ben cıktım A takıma. Futbolcular birçok takıma gittiler; Aydınspor gibi…

Yıldırım Hacıoğlu: O takımdan Aydınspor’a birçok oyuncu gitti ve Fenerbahçe’yi de farklı yendiler diye hatırlıyorum.
Vedat Vatansever: Evet sizde hatırlıyorsunuz ama maalesef böyle oldu. 69 grubumuz vardı 2.Ligte ki takımımız dağılmasaydı bu grup oynayacaktı fakat dağılınca ekmeğini kazanmak üzere herkes başka takıma gitti o takım dağıtılmasaydı A takım birçok yetenekli oyuncu kazanacaktı.

Yıldırım Hacıoğlu: 2.Ligte şampiyon olan takımın dağıtılmama şansı yok muydu?
Vedat Vatansever: Kulübün başkasına devredilip tekrar oynatılabilme şansı vardı ama nedense yapılmadı. Belki kulübün paraya ihtiyacı vardı belki başka bir şey…Yani yönetimler bu tarz bir şey yapmadı ama bu kimseye yarayamadı takım kapatılınca alttan gelenler başka yere gitti bence o oyuncular gidince bir çok yıldız kayboldu.

Yıldırım Hacıoğlu: Dağıtılan takımla bir çok yıldız bulunamadan kaybedildi dediniz ama o takımdan bir tek A takıma siz yükseldiniz daha sonra neler yaşandı….İlk maçınız hangisiydi…


Vedat Vatansever: İstanbul Bakırköy’de  ;Bakırköy-Bursaspor maçı…Yılmaz Vural teknik direktördü, o dönem Ali Beykoz vardı birde yabancı oyuncumuz Vitikaç vardı Gabriel ile beraber gelmişlerdi. İkisi de oynayamayacak durumdaydı sakatlardı. Hocam beni çağırdı yanına, “Ne durumdasın?” diye sordu, “Bende iyiyim hocam dedim. Hocam bana çok güvendiğini söyledi hatada yapsan kaybetsekte rahat oyna dedi. Bu maç benim ilk onbir de oynadığım ilk maçtı. Çıkıp iyi oynadığımı düşünüyorum ama maç 2-2 bitmişti sonra Bursa’ya döndük ve döndüğümüz gibi o kupa hikayesinin ilk maçı olan Boluspor maçında da oynadım… ve üç sezon boyunca Bursaspor’da forma giydim.

Uğur Çelikkol: Vedat abi sanırım bu maçla efsanevi Bursaspor –Trabzon kupa maçının oynandığı maçlara gelmiş olduk o süreci aktarabilir misin?

Vedat Vatansever : İstanbul’daki Bakırköy maçı ile Yılmaz Vural beni Bursaspor’a kazandırmış oldu. Sonra Bursa’ya döndük ve o çarşamba kupa maçında Boluspor-Bursaspor maçını oynadık 2-0 yendiğimiz maçta iki golü de ben atmıştım. Pazar günü lig maçında da Ankaragücünü 1-0 yendiğimiz maçta da yine golü ben atmıştım ve A milli takıma kadar bile yükseldim yani benim için çok güzel bir başlangıç oldu.
Bir sezon bitti ve ben Bursaspor’da kaldım o zaman için sunu da söylemek istiyorum; ben Bursaspor’la 3 mukavele yaptım 3’üde boş mukaveleydi.Şimdilerde futbolcular fedakarlık yaptıklarını söylüyorlar, kazandıktan sonra fedakarlık yapıyorlar biz kazanmadan yapıyorduk. Transfer döneminde bizi çağırıyorlardı bizde gidip imza atıyorduk. Biz fedakarlığı böyle yaptık ama futbolun içinde her şey var. Ben iki yöneticiye kızıp Bursaspor’dan ayrıldım keşke ayrılmasaydım yöneticiler gelip geçici oluyor ben dokuz yaşında başlayıp hayatımın çoğunun geçtiği güzel bir yerden ayrıldım ama o zaman için bunu hiç düşünemedim.
Yıldırım Hacıoğlu: Şimdiki futbolculara bir öğüt gibi söylüyorsunuz

Vedat Vatansever : Evet, şu her zaman bilinmelidir ki Bursaspor Türkiye’nin en iyi kulüplerinden biridir.  Bursaspor’dan ayrılan oyuncular mutlaka İstanbul’a gitmelidir. Başka kulübe gidiyorsa büyük yanlış, Fenerbahçe’ye, Galatasaray’a veya Beşiktaş’a gitmeli Trabzon’a bile gitmeyeceksin.

Yıldırım Hacıoğlu: Bunu Avrupa’ya adım olarak mı görüyorsunuz?
Vedat Vatansever: Bursaspor’dan milli takıma gitmek kolay mı oluyor, olmuyor bunun çok örnekleri var .Bu saydığımız takımlara transfer olup iki hafta sonra milli olan oyuncular var bunun örnekleri çok. Anadolu kulüplerinden milli takıma gitmek çok zor bu bir basamaktır. Ben İstanbul takımlarına gitmedim. Ben gitmedim tabiî ki bu kulüplere çünkü ben Bursaspor’u çok seviyordum. Ama hatam şu oldu; yöneticilere kızıp ayrıldım 3-5 ay sonra o yöneticiler kalmıyor, bu hatayı yaptığım için pişmanlık duyuyorum…

Yıldırım Hacıoğlu : Vedat abi Bursaspor’da forma giymeye başladığınız Bakırköy, Bolu ve Ankaragücü maçlarını aktardınız bu maçlar ile Uğur abinin dediği gibi efsanevi kupa maçları başlamış oldu. Biraz da o dönemlerden bahseder misiniz? Trabzon maçına kadar ve tabiî ki Trabzon maçını..

Vedat Vatansever : ilk kupa maçı Boluspor’ laydı, 2-0 yendik daha sonra İzmir’de Altay’la oynadık onları da yendik bunlar tek maçlık sistemdi. İzmir’de Altay’ı 5-1 yendik.

Uğur Çelikkol: Abi ben o maça gelmiştim Grup Çeynç olarak oradaydık. İzmir Alsansak  stadında.
Vedat Vatansever : Evet ben o maçta 2 gol atmıştım. Çok fazla seyirci vardı Hakan Şükür ‘ün de golü vardı sanırım yanlış hatırlamıyorsam sonra Ankaragücü ile oynadık ve daha sonra o sezon 2.Lig te şampiyon olan çok başarılı olan Kocaeli ile oynadık onları da eleyince Trabzon’a rakip olmuştuk.

Uğur Çelikkol: Ve Bursa’daki maça geldik. Final 2 maçtı ve Bursa’daki maç çok güzel bir atmosferde geçti ve net bir skorla galip geldik.

Vedat Vatansever : Güzel bir gündü tribünler çok kalabalıktı maç 2 -0 gidiyordu maçın hakemi Ahmet Çakar’dı. Son dakikalarda bir penaltı verildi sanırım. Penaltıyı Ali Nail attı, çok itiraz olmuştu bu penaltıya fakat sonuçta 3-0 kazanmıştık. Diğer golleri birini Gabriel attı diğerini Hakan Şükür olabilir tam net hatırlamıyorum. 3-0 kazanınca bizde bir rehavet oldu.

TRABZONDAKİ KUPA MAÇINI DAHA OYNAMADAN KAYBETTİK
Uğur Çelikkol: Maçtan sonra nasıl bir atmosfer oldu abi?
Vedat Vatansever: Taraftarlar sokaklara döküldü herkes kutlamalarda falan ama maçın birde rövanşı vardı. Bize bu maçın daha bitmediği bir tane daha olduğunu, bir rövanş olduğunu hatırlattılar. Biz buradan uçakla gittik ama bence biz maçı maçtan önce kaybettik neden çünkü hem futbolcular hem yöneticiler hem taraftar kupanın Bursa’ya getirildiğini düşündü ve herkes çok emindi..
Biz yolculukta Hakan Şükür’le yan yana oturuyorduk. Benim oda arkadaşımdı. Maalesef  uçağa bindiğimizde uçakta şampanyalar patlıyordu. Biz herhalde bu kupayı kaybederiz diye konuştuk çünkü daha kupayı almadan uçakta tezahüratlar şampanyalar …
Neyse Trabzon’a vardık otele yerleştik, Trabzon taraftarı bizi o akşam gürültüden uyutmadı, otelin civarındaki polis ve  güvenlik güçleri Trabzon taraftarını serbest bırakmış onlarda davullar zurnalar tezahüratlar sabaha kadar bizi uyutmadılar. O geceyi öyle geçirdikten sonra ertesi gün stadyuma gittik.
Maç kötü mü başladı, hayır! Ama maçın başında1-0 yenik duruma düştük. Sonra kısa sürede toparlandık ve bize büyük avantaj sağlayan golü de bulduk.
Unutmuyorum soldan Feyzullah abi, Malatya’dan gelmişti, orta kesti. Bende ön direğe koşu yaptım soldan kesilen ortaya sağ ayağımın içiyle vurdum ve kalecinin bacak arasından yerden girdi ve gol oldu ! Çok sevinmiştik, çünkü Trabzon’un bize dört tane gol atması gerekiyordu…Tabi sonra belki 50 senede bir olacak şeyler oldu.
Derken ilk yarı sonlarına doğru bir gol daha yedik ve ilk yarı 2-1 bitti. Bülent Yavuz maçın hakemiydi, onlara bir penaltı verildi biz itiraz ettik hakemde bize dedi ki “Niye itiraz ediyorsunuz zaten kupayı aldınız”
MAÇIN HAKEMİ SON GÜN DEĞİŞTİ
Uğur Çelikkol:
Hakem bunu imalı bir şekilde mi söyledi yoksa samimi olarak mı?
Vedat Vatansever: Yani ben öyle algıladım, bizi rahatlatmak için söyler gibiydi. Ama sonra gördüm ki Bülent Yavuz bizi resmen yedi.
Uğur Çelikkol: Alay eder gibi miydi?
Vedat Vatansever: Evet evet. Ama bunu bize niye dedi ben tam olarak bir anlam veremedim. Sanki bizi rehavete sokmak istedi gibi geldi ben böyle düşünüyordum çünkü o döneme bakılırsa maçın hakemi iki gün önceye kadar Ahmet Çakar ‘dı. Son anda birden değişti neden değişti bilmiyorum. Zamanın Genelkurmay Başkanı Muhittin Fisunoğlu Trabzonlu , Bülent Yavuz Binbaşı asker….

Uğur Çelikkol: Zaten o maç dedikodusu bol bir maçtı. Futbolda her şey olur tamam fakat yine de Trabzon Federasyona baskı yaptı mı? hakeme baskı yaptı mı? Bilemiyorum...

Vedat Vatansever: Türkiye’de böyle şeyler hep konuşuldu.Yani iki gün önce başka olan maçın hakemi niye değişti bunlar insanı düşündürüyor tabi.

Uğur Çelikkol: Maça dair çok eleştirilen bir isim vardı. Bursaspor kalecisi Nitu. Nitu ‘nun da aklı çelinmiş olabilir miydi? Kimisi dedi ki top geldi özelllikle elinden kaçırdı, yok ayağının altından kaçırdı. Sorması da zor soylemesi de zor ama…

NİTU İÇİN BİRŞEY SÖYLEYEMEM
Vedat Vatansever : Benim bir şey söylemem yanlış çünkü bu oyuncuyla Allah arasında olan bir şey hiçbir oyuncu böyle bir şey yaptım demez yaptıysa da Allah ile arasında

Uğur Çelikkol: Diğer oyuncular arsında böyle bir şey konuşuldu mu?
Vedat Vatansever : Yok hayır kendi aramızda böyle bir şey kesinlikle konuşmadık. Sonuçta final maçı oynuyorsun kupa kazanacaksın primini alacaksın o dönem için çok ekstra bir prim vardı. Ben böyle bir şey olacağını aklıma getirmek istemiyorum ama olduysa da Allah’la arasında ben bu konuyla ilgili bir yoruma girmek istemiyorum bana yakışmaz. Tabi ki bu yorumlar geçmişten günümüze konuşuldu ve her zaman konuşulacak. Bu Bursaspor tarihinde unutulmayacak bir maçtır.

Uğur Çelikkol: Siz maça giderken Bursa yeşil beyaza boyandı. Sokaklar caddeler her yer balonlarla bayraklar süslendi. Ve maç bitti herkes o süsleri büyük bir üzüntüyle on beş dakika içinde söküp attı. Üzülenler ağlayanlar. Ulucami’nin oradaki parkta insanlar üzüntüden çimlere yığılmıştı.
Vedat Vatansever : Bizim içinde çok önemli bir maçtı. Benim açımdan önemli bir gol attığım bir maç ilk oynadığım sene Türkiye kupasını kazanmış olacaktım.Ve tabiî ki takım olarak Avrupa’da oynayacaktık. Sadece benim için değil bütün takım oyuncuları kendini Avrupa’da gösterebilecekti.


MAÇ SONRASI BURSA’YA DÖNÜŞ
Vedat Vatansever : Biz kaybetmemize rağmen üç saat soyunma odasında kaldık. Çok kötü bir ortam vardı herkes birbirine sarılıp ağlıyordu, herkes şoktaydı. Çünkü çok önemli bir şey kaybettiğimizi biliyorduk. Bursaspor tarihinde o zamana kadar bir kupa vardı ve biz bizi Avrupa’ya taşıyacak kupayı, belki orada alınabilecek başarıları da kaybetmiştik. Belki o saatten sonra hedef büyüyecekti.

Uğur Çelikkol: Bir daha da Bursaspor kupaya bu kadar yaklaşamadı hatta ilk maçlarda bir şekilde bu işten sıyırıyoruz. Belki de bu maçlar külfet gibi görünüyor?

Vedat Vatansever : Her sene başlarken hedef Avrupa ve ilk beş oluyor hele ki bizim oynadığımız dönemlerde altıncı, yedinci olduğumuzda Vakıfköy basılıyordu taraftar tepki veriyordu. Bursaspor’un şu an hedefinin ilk on olması, küme düşmüş olması çok üzücü... Ligten düşülmesi şoku sanırım artık hedefleri düşürdü.
Bu noktada yöneticilerin yönetme şekilleri çok önemli hale geliyor.

Uğur Çelikkol: Yöneticilerin son yıllarda özellikle geçtiğimiz on yıl içinde sadece başkan bazında değil de yönetim kurulundakiler için yönetmek için değil de reklam yapmak için orada oldukları konuşuluyor.

Vedat Vatansever: Bu konuda benim yorum yapmam doğru olmaz ama bizim dönemimiz için konuşabilirim bizim zamanımız da yöneticiler Bursaspor’u sevdikleri için yönetici oluyorlardı. Kimse Bursasporu kullanırım diye düşünmüyordu şimdi var mı bilemem. Biz deplasmana gittiğimizde yöneticiler hep geliyorlardı. On beş kişi hep oluyordu inanın bana biz kazanınca bizden daha çok seviniyorlar biz kaybedince bizden daha çok üzülüyorlardı. Ama şu an için Bursaspor’da yöneticilerin kulübe Bursaspor ismini kullanmak için geldiklerini düşünmek istemem yakıştıramam.
Yıldırım Hacıoğlu : Taraftar yönetici gibi
Vedat Vatansever : Evet öyle biz deplasman da hep 15 -20 kişi arkamızda bizi destekliyordu bunu biliyorduk. Bursasporlu yöneticilerin şimdiki konumlarını bilemiyorum.

Uğur Çelikkol : Peki abi senin takdir ettiğin isim, örneğin şu başkan çok iyi yöneticilik yaptı, bunun çok katkısı oldu diyebileceğin,  Senin taktir ettiğin isimler var mı?
Vedat Vatansever: Mutlaka herkesin çok faydası olmuştur fakat  rahmetli Orhan Özselek çok sıkıntılı durumlarda çok zor dönemlerde Bursaspor’u bir yerlere getirdi o kadar parasız bir donemde Bursaspor’da öyle veya böyle iki donem başkanlık yaptı ve bir şeyler yaptığını düşünüyorum benim Bursaspor’dan ayrıldığım dönemde başkan Murat Gülez’di ama ben onunda Bursaspor’da iyi şeyler yaptığını düşünüyorum.

TRABZON’UN FUTBOL HAYATIMDA İLGİNÇ 2 ANISI VAR
Uğur Çelikkol : A milli takım tecrübenden biraz bahseder misin?
Vedat Vatansever : Benim ilk oynadığım sene ;işte ben bir kez A milli oldum yine Trabzon’da oldum. Bu sebeple Trabzon’un bende bir iyi bir kötü anısı var bunu hep söylerim.
Hatırlarsanız biz kupayı kaybettikten sonra Piontek Bursaspor’un başına gelmişti o dönemde Nitu için çıkan dedikodulara benzer dedikodular çıkmıştı. Bursaspor’da bir kaç oyuncu Piontek ‘i gönderdi falan diye. 8 hafta gibi bir süre kalmıştı Piontek Bursaspor’da. Dönem dönem benim ismimde bu oyuncular arasında geçti ama şunu söylemek istiyorum Piontek beni A milli takımda oynatmıştı böyle bir insanı benim istememem kadar mantıksız bir şey olamazdı.

Uğur Çelikkol: Piontek gibi bir adamın Bursa’dan gönderilmesi kaçırılmış bir fırsat değil miydi? Prensipleri mi uymadı?
Vedat Vatansever : Dünyaca ünlü bir teknik direktörün gelmesiyle beklentiler çoğalmıştı Avrupa kupaları, ikincilik, üçüncülük gibi beklentiler olmaya başladı fakat bir anda hedefe ulaşılamaz, bu hesaplanmadı .

PİONTEK’LE İYİ BAŞLADIĞIMIZ SEZON ÇOK KÖTÜ BİTTİ
Uğur Çelikkol: İyi futbolcularda gelmişti.
Vedat Vatansever: Goran Sorloth, Pingel geldi. Tek şansızlığı sezona kötü başlandı aslında çok kötü değildik ama beklentiler çok yüksekti. Futbolcular Piontek’i istemiyor dedikoduları çıktı. Ben şahsen uzun yıllar kalmasını istiyordum. Çok iyi bir insandı çok şey katacaktı. Neyse seyirci ve yönetimin beklentisi olmayınca sekizinci veya dokuzuncu hafta ayrılmak zorunda kaldı. Bir kaç arkadaş kadro dışı kaldı böyle bir parçalanma oldu ve o sezon bizim için umutla başladı fakat çok kötü bitti.

SARI FIRTINA VEDAT
Uğur Çelikkol : Bursaspor taraftarına değinmek istiyorum.
Piontek olayından yola çıkabiliriz aslında, Bursaspor taraftarın bir başarıya susamışlığı var. Ve artık başarıyı bir an önce yakalamak ve mutlu olmak istiyor. Beklentiler hep fazla... Sence taraftarın sana bakışı ve senin taraftara bakışın nasıldı?

Vedat Vatansever: Ben Bursaspor’a A takım seviyesinde iyi bir şeyler bıraktığımı düşünüyorum seyircinin de beni sevdiğini düşünüyorum.
Uğur Çelikkol: Zaten sana Sarı fırtına derlerdi.
Vedat Vatansever: Evet beni sevdiklerini düşünüyorum.Verdikleri tepkilerle bunu gösteriyorlardı zaten. Şunu söyleyebilirim Bursaspor Türkiye’nin benim açımdan dördüncü büyüğüdür. Bana kalırsa en iyi en büyük takımı ama .Böyle bir gerçek var; bu sebeple seyirci açısından beklentilerin yüksek olması normal kısacası Bursaspor taraftarı Türkiye’nin en büyük taraftarıdır, en kötü zamanda bile en az on –onbeş bin taraftarı vardır. Özledikleri bir başarı var ve bunuda vermek kulübün, oyuncuların, yönetimin taraftara borcudur. İnşallah hepimiz istiyoruz Bursaspor’un başarılı olmasını. Açıkçası ben 2.Lig şampiyonluğunda bir gram sevinmedim inan bana sevinmedim .Bursaspor 1.Lige çıktı sevinmedim. Bence kutlamalar falan olmamalıydı çünkü bizim hedefimiz o olmamalıydı.
İnşallah bu sene Bursaspor’da iyi bir yapılanma oldu yeni transferler geldi inşallah Samet Aybaba ile başarılı olacaklar.

Yıldırım Hacıoğlu : Peki gençler hakkında ne düşünüyorsunuz başta da bahsettiğiniz gibi gençlere öğütleriniz var mı?
Vedat Vatansever : Bizim donemimizde hep bizim dönem diyorum ama ağabeylerim bize hep “çalışacaksın, çalışacaksın, çalışacaksın “ diyordu. Bir futbolcu sezonda en az 25-30 maç oynamıyorsa başarılı olamaz...Oynamıyorsa bir futbolcu başarılı değildir. Şu dönemde böyle bir sıkıntı var 2-3 maç oynayan oyuncu kesiliyor, kadroya alınmıyor şu günlerde örnek volkan. Ben burada oyuncuya şunu söylüyorum  formayı futbolcu alır antrenör vermez. Bu sebeple bunu bilmeli kendi çabasıyla oynuyordur, oynamıyorsa kendi hatasından oynamıyordur o yüzden çok çalışmalı çok çalışmalı.

ADNAN EMEK VERDİ SIRA ERSELDE
Yıldırım Hacıoğlu : Peki abi bu gençleri çalıştırması gereken alt yapı sorumlusu Adnan Örnek yerine Ersel Uzgur geldi. ikisi de sizin dönemizden futbolcu arkadaşlarınız ikisini de tanıyorsunuz bu görev değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Vedat Vatansever : Bu yönetimin aldığı bir karardır, ben yorum yapmak istemiyorum ama saygı duyuyorum. Adnan Hocanın yıllarca emeği vardır ama ikisi de Bursa çocuğudur bir dönem Adnan hizmet vermiştir, şimdi sıra Ersel ‘dedir. Belki yarın başka biri gelecek bu Bursaspor’da herkesin emeği vardır. Bu değişiklik Bursaspor’un tasarrufudur bunu çok büyütmemek gerekir.Bu yüzden ilk antrenmanda taraftarın Aybaba’ya tepkisi yanlıştı. Çünkü kimin daha önce nerde oynadığı önemli olmamalı bizim için. Beşiktaş ile sıkıntımız 3-5 senelik bir durum; Samet hoca 25 sene önce oynamış.

Yıldırım Hacıoğlu : Siz Beşiktaş’la futbolcu alış satışına da sıcak bakıyorsunuz
Vedat Vatansever: O zaman Serdar’ı da satmasaydık? Bence taraftarın biraz daha profesyonelliği düşünmesi gerekir diye düşünüyorum.

Uğur Çelikkol: Size de çok teşekkür ediyoruz hatıralarınızı yorumlarınızı bizle paylaştığınız için son eklemek istediğiniz, internet sitemiz aracılığıyla vermek istediğiniz bir mesaj var mı?
Vedat Vatansever : Bursaspor ile ilgili taraftarın biraz sabırlı olması gerektiği düşünüyorum. Başarı bir anda gelmiyor her sene yapılan teknik direktör yönetim değişikliği ile başarı gelemez biraz istikrar ve sabırla başarıda gelecektir.…

Yer : Bursa
Tarih : 12.07.2008
Röportaj - Düzenleme : Uğur ÇELİKKOL & Yıldırım Hacıoğlu
Bant Çözümü : Yıldırım Hacıoğlu
Fotoğraflar : Uğur ÇELİKKOL

Bu röportaj 28833 sefer okunmuştur.

DİĞER RÖPORTAJLAR
 >> 02.12.2011   Michaël Chrétien Basser Röportajı
 >> 12.12.2010   Yılmaz Vural Röportajı
 >> 10.12.2010   Bursa''dan bir film geçti "Adı Aşk Bu Eziyetin"
 >> 10.08.2010   Milli Amigo Birol Röportajı
 >> 27.06.2009   Yeşil İnciler Röportajı
 >> 10.10.2008   Sarı Fırtına Vedat Vatansever Röportajı
 >> 02.09.2008   Kapalıçarşıda Bursaspor Sevgisi
 >> 18.08.2008   Gazeteci Levent Gencelli Röportajı
 >> 15.08.2008   Adnan Örnek Röportajı
 >> 11.07.2008   Okan Yılmaz Röportajı
 >> 06.06.2008   Mustafa Özkeskin Röportajı
 >> 17.12.2007   Fehmizat Bayraktar ile Bursa Ankara Kardeşliği üzerine Röportaj
 >> 15.12.2007   Bursasporlu taraftar dernek ve grup temsilcileri röportajı
 >> 09.05.2007   Hasan Bora Röportajı
 >> 07.11.2006   Sedat 3 Roportajı
 >> 16.02.2006   Miu ve Fresineanu Röportajı
 >> 01.05.2005   Bursaspor'un Kurucuları Röportajı

Tüm Röportajlar  

 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 ŞANLIURFASPOR 10 5 5 0 20
2 AMED SPORTİF FAALİYETLER 10 5 4 1 19
3 ÇORUM FK 9 5 1 3 16
4 ANKARASPOR 10 4 4 2 16
5 SOMASPOR 10 4 3 3 15
6 BITEXEN DÜZCESPOR 9 4 3 2 15
7 ANAGOLD 24ERZİNCANSPOR 9 4 3 2 15
8 TARSUS İDMAN YURDU 10 3 6 1 15

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]