Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 2. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Grup Çeynç / Grup Çeynç Nedir?


Bir çoğumuzun Bursaspor'a olan sevgisi belki de doğuştan belki de çocukluk yıllarına dayanıyor. Birbirimizi keşfederek Bursaspor bayrağı altında toplanma yılımız olarak ise 1990'u seçtik. Grup Çeynç, Bursaspor'u ve Bursa şehrini seven, onlara gönül vermiş bir grup insanın bir araya gelerek Bursaspor adına yaratıcı, sıradışı organizasyonlar yapmak üzere kurduğu bir topluluktur. Çeynç ismi arkadaşlarımız arasında kullandığımız bir espriden ortaya çıkmış ve zamanla Bursa'da bir sembol haline gelmiş ve yapılan güzel organizasyonlarla üyelerden daha ileriye gitmiştir. Gönül isterdi ki Bursa ile özdeşleşmiş bir ismi kullanalım ama zaman içinde grup öyle popüler bir hale geldi ki bu ismi değiştirmeye cesaret edemedik..

Biz Grup Çeynç üyeleri, iyi gününde kötü gününde, günlük değil, bir ömür boyu gücümüz yettiğince Bursaspor'un yanında olarak düzeyli, kültürlü ve devamlı destek olmaya söz verdik. 

Bizler Bursa'da doğduk, Bursa'da yaşıyoruz, Bursa'da doyuyoruz ve Bursasporluyuz... Aramızda Bursa'da doğmamış ama bu şehre gönül vermiş, Bursa'da oturmayan ama ona derin bir gönül bağı ile bağlanmış arkadaşlarımız da var. Bugün Türkiye'nin dört bir yanında , Avrupa ülkelerinin bazılarında bizimle aynı amaç için, Bursa ve Bursaspor sevgisi için yürekleri çarpan arkadaşlarımız ile bu güzel beraberliği sürdürüyoruz.

Grup Çeynç Bursa'da ve Türkiye'de her zaman ilklere imza atmış ve gerçekleştirdiği faaliyetlerle farkını her zaman hissettirmiş bir gruptur. Amaç fazla kişi değil, az ama kaliteli, gönülde bir insanları bir araya getirerek eleştiride yapıcı, destekte devamlı, özünde kalbi Bursa sevgisi ile çarpan insanları bir araya getirerek sonsuza ilerlemektir.

Bursaspor’a olan sevgimiz ve saygımız onu Bursa Kentinin değerlerinden biri olarak görmemizden kaynaklandı ve bu söylemin hep arkasında durduk. Bursa’yı sevmek Bursaspor’u da sevmektir diye haykırdık hep. Bu noktadan hareketle Bizler Bursaspor’u yalnız bırakmayarak sonuna kadar sahip çıkacağız. Nasıl ki Bursa da bir tarihi binaya, eve, çarşıya saldırı yapıldığında harekete geçiyorsak ; Bursaspor’a da kötü ellerin uzanmasına izin vermeyeceğiz. İşte bu noktada Bursaspor.net bizim sesimizi duyurabileceğimiz, kalemimizin, fikrimizin herşeyden daha güçlü olduğunu vurgulayabileceğimiz bir alan olacaktır. Bunu yapmazsak meydan kentin her türlü değerini kendi çıkarları için kullananlara kalacaktır. Öyle davrananlarla gelinen noktanın ne olduğunu yakın geçmiş bize göstermiştir.

Grup Çeynç ruhu bizlerle birlikte ve bizden sonra da sonsuza kadar yaşayacaktır.Ziyaret etmekte olduğunuz internet sitemizde yıllardır büyük hassasiyetle Bursa ve Bursaspor adına toparladığımız, halen Grup Çeynç arşivinde özenle sakladığımız dokümanlarımızdan ve fotoğraflarımızdan bazılarını sizlerle paylaşmak üzere sergiliyoruz. Lütfen sitemizden kullanmak istediğiniz fotoğraf veya dokümanlarımız için bizimle temasa geçiniz. Emeğimize ve çalışmalarımıza saygı göstereceğinizi umuyor, aksi davranışlarda karşı karşıya kalacağınız hukuki girişimlerimizden dolayı sorumluluk kabul etmeyeceğimizi şimdiden hatırlatıyoruz. 

Grup ÇEYNÇ 28.Yılında
 
Bursa’ya ve Bursaspor’a olan sevgisi daha çocukluk yıllarında pekişmiş bir grup insanın bir araya gelerek Grup Çeynç’i ve ilk Bursaspor web sitesi www.bursaspor.net sitesini kurmasının üzerinden 28 yıl geçti. Dile kolay tam 28 yıl...Toplumumuzda hiç olmayan sabır, vefa ve istikrar ‘ın simgesi oldu bu grup. 2014 yılına girerken gurur doluyuz ve Türkiye’de devrim niteliğinde bir şampiyonluğu yaşamanın onurunu da taşıyoruz.
 
Grup Çeynç Bursaspor’u ve Bursa şehrini seven, onlara gönül vermiş bir grup insanın bir araya gelerek Bursaspor adına yaratıcı, sıradışı organizasyonlar yapmak, taraftarlığa ve futbola farklı bakış açısı getirmek üzere kurduğu bir topluluktur. Çeynç ismi arkadaşlarımız arasında kullandığımız bir espiriden ortaya çıkmış ve zamanla Bursa’da bir sembol haline gelerek, yapılan güzel organizasyonlar neticesinde üyelerden daha ileriye gitmiştir. Gönül Bursa ile bütünleşmiş bir ismi kullanalım isterdi ama zaman içinde grup öyle popüler hale geldi ki bu ismi değiştirmeye cesaret edemedik, hala daha edemiyoruz.
 
Grup Çeynç oluşumu ve Bursaspor.net sitesi,  iyi günde kötü günde, anlık heyecanlarla değil, bir ömür boyu gücü yettiğince Bursaspor’un yanında olarak düzeyli, kültürlü ve devamlı destek olmayı ilke edinmiştir. Bizler Bursa’da doğduk, Bursa’da yaşıyoruz ve kentimizin tüm değerlerine sahip çıktığımız gibi Bursaspor’a da sahip çıkıyoruz.
 
Topluluğumuz yıllardan beri Bursa’da ve Türkiye’de her zaman ilklere imza atmış, gerçekleştirdiği faaliyetlerle farkını her zaman hissettirerek, bir çok insana ve oluşuma örnek olmuş bir gruptur. Adeta bir okul gibi onlarca kişiyi yetiştiren gruptan çıkan gençler bugün Bursa’nın çeşitli sosyal ve iş alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.
Amacımız taklit etmek değil kendimiz yaratmak, fazla kişi değil, hayata farklı gözlükle bakabilen, az ama kaliteli, gönülde de beraber olan insanları bir araya getirerek eleştiride yapıcı, destekte devamlı, özünde kalbi Bursa sevgisi ile çarpan duyarlı insanlarla geleceğe ilerlemektir.
 
Bir istikrar abidesi olan ve internet üzerinde Bursaspor adına hazırlanmış ilk web sitesi olan Bursaspor.net sitesi sesimizi duyurabileceğimiz, kalemimizin, fikrimizin her şeyden güçlü olduğunu vurguladığımız bir alan, Bursa futbol kültürü içinse bir buluşma noktasıdır.
 
Görünen o ki 27.yılı geride bırakan Grup Çeynç adı ve Bursaspor.net sitesi bizlerle birlikte ve bizden sonra daha nice yıllara erişecek ve bu şehirdeki özel yerini korumaya devam edecek.
 
Buluşma noktamız: www.bursaspor.net

Sloganımız; Sonsuza kadar Bursaspor & Grup Çeynç 
Forever Bursaspor & Forever Group Çeynç

01.01.2018


Bu bölüme ait diğer sayfalar;
Üyelerimiz
Bursaspor.net Editörden
Pankartlarımız
Vakıfköy & Özlüce Ziyaretleri
Deplasman Anıları
Asker Uğurlamaları
Bilet Koleksiyonu
Poster Koleksiyonu
Forma -Atkı Koleksiyonu
Gazete Arşivi
Mehmet Söylemez Anısına
Künye - İrtibat

 
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 ŞANLIURFASPOR 10 5 5 0 20
2 AMED SPORTİF FAALİYETLER 10 5 4 1 19
3 ÇORUM FK 9 5 1 3 16
4 ANKARASPOR 10 4 4 2 16
5 SOMASPOR 10 4 3 3 15
6 BITEXEN DÜZCESPOR 9 4 3 2 15
7 ANAGOLD 24ERZİNCANSPOR 9 4 3 2 15
8 TARSUS İDMAN YURDU 10 3 6 1 15

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]